czwartek, 12 marca 2020

Wychować dziecko na dobrego człowieka, zdolnego

do życia z wewnętrznym spokojem. Możliwe?

8 komentarzy:

 1. Wszystko jest możliwe...zależy to jednak od środowiska w którym żyje, poczucia bezpieczeństwa i miłości w rodzinie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jednakże trzeba uważać na zasadzki tego świata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poniżenie, odrzucenie , brak poczucia własnej wartości

   Usuń
  2. Tak, to trudne doświadczenia, czasem otrzymywane jakby razem z życiem w pakiecie... Swego czasu napisałem: https://wojciechzielinski.blogspot.com/2013/09/odludek.html?m=1 ... Jednak myślę, że i to z czasem można jakoś przetworzyć dla dobra... Choćby tylko na takiej zasadzie: Skoro sam sobie nie możesz pomóc, pomagaj innym! Z innej strony patrząc, jesteśmy dzisiaj bardzo wrażliwi na swoim punkcie, mamy wiedzę i narzędzia, aby intensywnie porównywać się z innymi i celebrować wspomnianą auto-wrażliwość; co raczej nie buduje pożądanego wewnętrznego spokoju...

   Usuń
 3. Niektóre dzieci pomimo, że wychowuje je więcej ulica i otoczenie niż rodzice, potrafią wyrosnąć na zdolnych, mądrych ludzi. Sztuka w tym, aby pomimo błędów, umieć wyciągnąć wnioski, a nie powielać złe wzorce. I choć czasem to nie jest łatwe, właściwe zweryfikowanie swojej własnej piramidy wartości może pomóc nam żyć w zgodzie z samymi sobą i realizować to, co daje nam szczęście i wewnętrzny spokój ducha.

  OdpowiedzUsuń