środa, 18 marca 2020

Uwaga na niechęć do życia

- grozi wzajemnością!

13 komentarzy:

 1. Życie z marudą albo obok marudy który ciągle narzeka grozi depresją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest głębsza analiza naszego Ja
   Potrzebujemy pozytywów w życiu i pozytywnych ludzi którzy dodadzą nam skrzydeł żeby jeszcze wyżej latać

   Usuń
  2. Tylko, że z tym wysokim lataniem też trzeba uważać. Ikar kiedyś przekombinował... No, ale chyba marudzę:)...

   Usuń
  3. No niby przekombinował ale też chciał wznosić się jak najwyżej. Oczywiście zawsze warto posłuchać dobrej rady którą on zlekceważył.

   Usuń
  4. Mówią, że kto nie ryzykuje, nie pije szampana. A najlepszy jest złoty środek. Lepsze ryzyko, aby coś przeżyć, doświadczyć, niż przeżyć życie bez większego sensu. Kto jest niechętny do życia, nie zauważy morza możliwości, jakie daje nam życie. A jeśli nawet zauważy, na pewno z nich nie skorzysta.

   Usuń
  5. W nawiązaniu do Pani słów, polecam wystąpienie Jacka Walkiewicza pt. „Pełna moc możliwości" https://youtu.be/ktjMz7c3ke4

   Usuń
 2. Ooo tak , lepiej nieraz zaryzykować i przeżyć coś fajnego, mieć wspomnienia, niż stać w miejscu i pozostać bez wspomnień

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, to ja w takim razie jeszcze pomarudzę: jeśli przyjąć, że "nieraz" znaczy "czasami, ale nie zawsze", to skąd w danym momencie wiedzieć, że to jest właśnie ten właściwy "raz" na ryzyko?...:)

   Usuń
  2. Że tak to skwituje : ,,Idź na całość"
   Nigdy nie będzie wiadomo czy to już... , czy warto...ale jak to moja ,,przedmówczyni" napisała: kto nie ryzykuje, nie pije szampana.
   Im więcej zastanawiania= tym więcej pytań

   Usuń
  3. Im więcej zastanawiania= tym więcej pytań i koło się zatacza czyli znajduje się w punkcie wyjścia

   Usuń
  4. Im więcej zastanawiania, tym więcej pytań... czyli filozofia par excellence! A do tego jeszcze lęki i rozterki, jak z szeregu filmów Woody'ego Allena... :)

   Usuń